מענה 24/7!
facebook-call

פנקס הקבלנים

26.12.2023

פנקס הקבלנים כולל את כל הקבלנים הרשומים יחד עם סיווגם המקצועי. מטרת הפנקס היא להבטיח שעבודות הנדסת בניין, במיוחד כאלו בהיקף כספי גדול או מסוגים מסוימים, מבוצעות רק על ידי קבלנים מוסמכים ורשומים.

באמצעות פנקס הקבלנים, ניתן לאמת את פרטי הקבלן טרם העסקתו, על מנת לוודא כי הוא בעל מקצוע מהימן אשר נושא את הכישורים, האישורים והרישיונות הרלוונטיים לביצוע הפרויקט על הצד הטוב ביותר. הפנקס מספק אחריות ועוזר בקידום שקיפות בענף הבנייה, כמו גם מגן על הצרכנים מפני סיכונים פוטנציאליים והונאה.

מפאת היוקרה וההזדמנויות הרבות הטמונות ברישום לפנקס הקבלנים, הדרך לרישום מגיעה באמצעות עמידה בחוקים נוקשים. על מנת להיות זכאים לרישום בפנקס הקבלנים, על הקבלן לעמוד בדרישות מסוימות המפורטות בחוק המהנדסים והאדריכלים. למשל:

  • רישום בפנקס המהנדסים והאדריכלים וצבירת ניסיון של שנתיים בעבודות בנייה הנדסית לפני הרישום לפנקס הקבלנים.
  • תעודת בוגר מבית ספר מוכר לטכנאים או להנדסאים בנוסף ל-4 שנות ניסיון בעבודת בנייה הנדסית עד 8 שנים לפני הרישום.
  • בעל מקצוע עם 6 שנות ניסיון מוכח בניהול פרויקטים ועבודות בניה הנדסית.
  • קבלן שעבד לפחות 3 שנים בעבודות הנדסת בניין.
  • תאגיד שלפחות שניים מחבריו עומדים בקריטירונים לזכאות.
  • חבר בגוף המנהל תאגיד אשר רשום בפנקס, שנמצא בגוף המנהל לפחות 3 שנים.

לרישום בפנקס הקבלנים יתרונות רבים. עבודה כקבלן רשום באופן חוקי מספקת בטחון ושקט נפשי, מפאת העמידה בדרישות ובסטנדרטים הרגולטוריים. זה מבטל את החשש מפעולות או עונשים פוטנציאליים מצד גופים רגולטוריים, כגון בדיקות או השלכות משפטיות.

כמו כן, הרישום פותח אפיקים שיווקיים חדשים, מעניק יתרון תחרותי ומוסיף אמינות לעסק, מה שהופך אותו למושך יותר ללקוחות פוטנציאליים. קבלנים רשומים מועדפים לעתים קרובות על ידי לקוחות ובעיקר לקוחות גדולים וחשובים, מכיוון שהנוכחות בפנקס יכולה לאמת את הכישורים והרקורד שלהם. חוזים רבים, במיוחד בפרויקטים ממשלתיים או רחבי היקף, מחייבים העסקת קבלן רשום. לכן, רישום בפנקס מספק גישה למגוון רחב יותר של פרויקטים וחוזים הזמינים בלעדית לקבלנים רשומים, ובכך מרחיב את ההזדמנויות העסקיות ואת פוטנציאל הצמיחה.

חברת "נילאן רישום קבלנים" מלווה אתכם לכל אורך תהליך הרישום. החברה עובדת עם עורכי הדין המובילים בתחום ועוסקת ברישום לכל הענפים. בעבודה איתנו, תוכלו להיות סמוכים ובטוחים שנטפל בכל ההיבטים הדרושים של הבקשה ונסלול עבורכם את הדרך לרישום המיוחל בפנקס הקבלנים.

שלח
אפשר לעזור ?