מענה 24/7!
facebook-call

פנקס הקבלנים

27.03.2024

שיפוצים תורמים להחייאה, שיפור ותחזוקה של מבנים וחללים פנימיים. אנשי מקצוע בתחום מביאים את המומחיות והיצירתיות שלהם כדי להפיח חיים בחללים מיושנים, פגומים או מסוכנים לבטיחות ולבריאות. השיפוץ לא רק תורם להגברת המשיכה של הנכסים וייחודם על ידי עיצוב והתאמה לצרכי בעלי הנכס, אלא גם מעלה את ערכו ויכול לספק היבטים חשובים שונים כמו שילוב אמצעים ברי קיימא בבניין או בבית.

בשנים האחרונות, ענף השיפוצים חווה ביקוש גובר וצמיחה משמעותית, אך עם זאת, עם ביקוש כה גבוה לשיפוצים, הענף פרוץ להונאות ולקבלנים שאינם מקצועיים או רשומים בפנקס הקבלנים.

פנקס הקבלנים – על החשיבות שהתהליך יבוצע ע"י קבלן רשום?

  • בטיחות – קבלנים רשומים בקיאים בקודי הבנייה ובתקנות הבטיחות, כמו גם יודעים אילו אישורים מהרשויות המקומיות דרושים למען התנעת פרויקט השיפוץ. קבלנים רשומים אינם "מעגלים פינות", הם מבטיחים כי השיפוץ יתבצע תוך עמידה בכל ההיתרים ודואגים שהוא עומד בסטנדרטים גבוהים ואינו מהווה פתח לבעיות בטיחות, קנסות פוטנציאליים או בעיות משפטיות.
  • אחריות – העסקת קבלן רשום מבטיחה שקט נפשי ללקוח, שכן, לקבלנים רשומים יש בדרך כלל ביטוח ואחריות המגינים הן על הקבלן והן על הלקוח במקרה של תאונות, נזקים או פציעות במהלך תהליך השיפוץ.
  • ניסיון – קבלנים רשומים מקבלים את הרישום עקב הכישורים, הניסיון והמומחיות הדרושים כדי לספק ביצוע באיכות גבוהה ולהבטיח השלמה של הפרויקט. המומחיות שלהם מסייעת להבטיח שהשיפוץ יהיה יעיל, חסכוני, והושלם לשביעות רצונו של הלקוח.

מיהו קבלן שיפוצים רשום?

בהתאם לחוק, חובה על בעלי מקצוע בענף הבנייה להירשם כקבלנים בפנקס הקבלנים. רשם הקבלנים מנהל מרשם זה ומסווג קבלנים על פי תחומי פעילות והתמחות שונים בענף הבניה. לפיכך, קבלנים המחזיקים בתעודת קבלן 131 מוסמכים על פי חוק לבצע עבודות שיפוץ. הסמכה זו מסמלת את מחויבותם לספק שירות מצוין והגון ולשמור על סטנדרטים גבוהים. יתרה מכך, הרישום מעניק להם גישה לפרויקטים שעל פי חוק מחייבים עבודה של קבלן רשום, כמו מכרזים ממשלתיים וציבוריים או עבודות שיפוץ בהיקף של מעל סכום מסוים המצוין בחוק.

אם כך, מדוע ענף השיפוצים מלא בקבלנים שאינם רשומים?

תהליך הרישום הוא מורכב ותובעני, מה שהופך אותו למאתגר עבור קבלן טיפוסי שעסוק מכדי למצוא את הזמן והמשאבים לאסוף כל התיעוד הרלוונטי. בנוסף, הקריטריונים לרישום מוסיפים לקושי – תנאים כמו תואר הנדסי ומינימום של 5 שנות ניסיון רלוונטי מהווה מכשול משמעותי עבור רוב קבלני השיפוצים. עם זאת, המדינה החילה שורה של הקלות לרישום קבלנים מסיווג 131, לכן חשוב שתישארו עם יד על הדופק בכל העדכונים, במידה ואתם מעוניינים ברישום לפנקס הקבלנים.

חברת "נילאן רישום קבלנים" מלווה אתכם לכל אורך תהליך הרישום, מסייעת באיסוף המסמכים הדרושים ומייצגת אתכם אל מול הגופים הרלוונטיים. החברה עובדת עם עורכי הדין המובילים בתחום כדי להבטיח טיפול מקצועי ומהימן בכל ההיבטים של הבקשה. צרו עימנו קשר ונסלול עבורכם את הדרך לרישום המיוחל בפנקס הקבלנים.

שלח
אפשר לעזור ?